djmedia:1

W dniu 7 września 2014r. po raz pierwszy na terenie powiatu olkuskiego odbył się I Powiatowy Piknik Rodzinny „ Usłysz Mnie” – Dzień Promocji Rodzicielstwa Zastępczego. Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu oraz współorganizator Zespół Szkół NR 1 im. Stanisława Staszica w ramach inauguracji obchodów 115- lecia istnienia szkoły.

Główną intencją organizatorów było docenienie pracy rodzin zastępczych ich codziennego trudu i poświęcenia wkładanego w wychowanie i opiekę nad dziećmi. Wszystkie 93 rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka otrzymały indywidualne podziękowania, a dziewięć z nich zostało szczególnie wyróżnionych i uhonorowanych statuetką oraz albumem z dedykacją Pani Prezydentowej RP Anny Komorowskiej. Dyplomy i prezenty wręczała Pani Barbara Rzońca – Starosta Powiatu Olkuskiego oraz Pani Ewa Barzycka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu. Po części oficjalnej i przemowach na licznie przybyłych gości czekało wiele atrakcji.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa i bungee. Ciepłej i rodzinnej atmosfery dopełniały liczne zabawy które poprowadził animator. Brały w nich udział zarówno dzieci jak i dorośli. Każdy znalazł coś dla siebie: dorośli chętnie korzystali z oferty szkoły w postaci zabiegów kosmetycznych pn. „ Chwila relaksu dla ducha i ciała”, dzieci w tym czasie korzystały z oferty szkoły w postaci Akademii Młodego Technika czym wszyscy byli zachwyceni. Uczestnicy mogli spróbować przygotowanych szczególnie na tę okazję smacznych potraw, a dzieci zajadały się watą cukrową i musem owocowym.

W trakcie trwania imprezy odbywały się występy wokalno – muzyczne, ponadto ze strony animatora zapewniona była oprawa muzyczna, która towarzyszyła wspólnym zabawom. Pogoda dopisała , wszyscy uczestniczy mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Cel przedsięwzięcia zakładany przez organizatorów został zrealizowany: opiekunowie i dzieci byli bardzo zadowoleni i chętni do uczestnictwa w przyszłości w podobnych inicjatywach. I Powiatowy Piknik Rodzinny „Usłysz mnie” – Dzień Promocji Rodzicielstwa Zastępczego został zorganizowany w ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu projektu pn. „Aktywni w drodze do pracy”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Galeria

djmedia:1

 Podziękowania

djmedia:2